_0006_DSCF8923.jpg

Kaare Manniche Ebert

Fiskebiolog

Danmarks Sportsfiskerforbunds fiskeundersøgere hjælper sportsfiskerforeningerne med at undersøge fiskebestanden i de vandløb, foreningerne har været med til at restaurere. 

Kontakt en fiskeundersøger i din region, eller spørg vores fiskebiolog Kaare Manniche Ebert, hvis du vil vide mere om ordningen.

Find fiskeundersøgerne her:

Sydjylland                                         

Lars Hammer-Bek 
lahb@esbjergkommune.dk
 
Cliff Vendelbo Kristensen 
cvkprivat@gmail.com
 
Per Nonbo 
pernonbo@mail.tele.dk
 
Henrik Christensen 
fisker.henrik@gmail.com
 
Lars Brinch Thygesen 
lbt@sportsfiskerforbundet.dk
 
Allan Schröder 
als@amicos.com

Morten Ringgive
ringive.morten@gmail.dk

Brian Petrowski
brian@vsf-vejle.dk



Østjylland

Jan Karnøe 
jankarnoe@gmail.com
 
Kaare Manniche Ebert
kme@sportsfiskerforbundet.dk
 
Per Nielsen 
perndk@googlemail.com
 
Jørgen Poulsen 
poulsen.jh@gmail.com

Rasmus Ottesen
rasmusottosen90@gmail.com

Vestjylland

Torben Thinggaard 
ttfishalot@yahoo.dk

Jesper S. Petersen
jsp@oj-cts.dk

Allan Bay
a-bay@outlook.dk

Brian Agerbek Nielsen
bagerbekn@gmail.com

Nordjylland

Jan Dahl Christiansen 
jan@deltadata.dk
 
Michael E. Nielsen 
mic.ejs@nielsen.tdcadsl.dk

Søren Pedersen
formand.tnvp@gmail.com

Kristian Wulff
wulff.kristian@gmail.com

Emil Dietz Fuglsang
emildf@gmail.com

Fyn

Linda Bollerup 
bollerup@dykned.dk
 
Kenneth Fahnøe 
ktfa@jubii.dk

Lars Rix Pedersen
larsrixpetersen@gmail.com

Sjælland, Lolland, Falster og Møn

Rune Hylby 
hylby@mail.dk
 
Thomas Brygger 
rivdin@dlgpost.dk
 
Kim Keldborg 
kims@firma.tele.dk

Kurt Jørgensen
kurthsf@post.tele.dk

Kaj Larsen
kajlarsen103@msn.com

Søren Jensen
duevej6@mail.dk

Bornholm

Henning Dahl
henning8@dahl.mail.dk